II. oddělení MRAVENEČCI

Pavla Dermeková Dis.

Věkové složení: 4 - 5 roky

telefon: 380 422 523

Mravenečci nejsou ve školce žádní nováčci. Už ví, že existují pravidla, která se snažíme všichni dodržovat.

Mnoho toho umí a ještě více toho chtějí vědět. Ručičky ani hlavičky nevydrží bez práce a je třeba je stále zaměstnávat.

Nejvíce se naučíme, když si všechno vyzkoušíme.

Děti se ráno v 6.30 hod. scházejí ve třídě Beruška a do své třídy odcházejí v 7.00 hod. ,v sudé týdny v 7.30 hod. Odpoledne je provoz třídy do 15.30 hod. a liché týdny do 15.00 hod. Provoz je zajištěn do 16.30 hod. ve třídě Beruška.

Třída je prostorná, rozdělená na dvě části. Nemá stálou ložnici, lehátka se denně rozkádají. Ložní prádlo je uloženo v poličkách pod svou značkou dětí.Třída má nainstalován z bezpečnostních důvodů videotelefon na otevírání dveří.

Třída je vybavena vhodnými didaktickými pomůckami a hračkami, které se doplňují každý rok. Děti využívají prostor třídy ke konstrutktivním a námětovým hrám, kde také dětem slouží kuchyňka. Ve třídě je umístěna knihovnička s odpočinkovým koutkem.

K dispozici je také různorodý výtvarný a pracovní materiál.

K vybavení třídy patří TV, DVD přehrávač, CD přehrávač, drobné rytmické nástroje.