První školní den na ZŠ Tomáše Šobra

Matěj Venclík 9.9.2017

Začátek nového školního roku byl letos pro zaměstnance, žáky i rodiče ještě o něco slavnostnější než v jiných letech. Jednak v tomto roce škola slaví 40 let od zahájení provozu. Toto jubileum si budeme připomínat průběžně na různých akcích školou pořádaných a oslavy vyvrcholí na již tradiční Zahradní slavnosti koncem června.

Druhým důvodem slavnostního pocitu byla návštěva představitelů města Písku u našich prvňáčků. Přivítat je a popřát jim hodně zdaru v započaté školní docházce přišli paní starostka Mgr. Eva Vanžurová, místostarosta JUDr. Josef Knot a vedoucí odboru školství a kultury Ing. Marie Cibulková. Hosté v doprovodu ředitele školy Mgr. Jaroslava Volfa navštívili obě první třídy na naší škole. Třídu I.A představila paní učitelka Mgr., Bc. Ivana Veselá. Ve třídě I.B bude funkci třídní učitelky vykonávat Mgr. Veronika Koblihová.

Součástí návštěvy představitelů města bylo i zahájení školního roku na ZŠ Svobodná.

Jaroslav Volf