Vybudování školního klubu a školního poradenského pracoviště na ZŠ Tomáše Šobra

Matěj Venclík 1.2.2017

Vybudování školního klubu a školního poradenského pracoviště na ZŠ Tomáše Šobra

V prvním pololetí školního roku 2016/17 se ve škole mimo jiné pracovalo na úpravě vnitřních prostor. V přízemí pavilonu druhého stupně byl ze staré učebny chemie vybudován hezky vybavený a útulný školní klub. Místnost byla v původním (opravdu původním = z konce sedmdesátých let minulého století) stavu a již neplnila funkci odborné učebny. Naopak jsme pociťovali potřebu neformálního prostoru jako zázemí pro koncepční práci v rámci družiny, pro kroužky, čtenářské a další aktivity. Klub je vybaven novým nábytkem, kobercem, počítačem, tiskárnou, jsou do něj soustředěny deskové a jiné hry. Probíhají zde redakční schůzky školního časopisu. K dalšímu využití nahrává blízkost pobočky městské knihovny (přes chodbu), lze tedy pro např. čtenářské aktivity využít hned dva prostory.

Školní poradenské pracoviště (ŠPP) na naší škole funguje od října 2016. V rámci projektu Bez obav spolu jsou zajištěni a placeni sociální pedagog, speciální pedagog a koordinátor inkluze, kteří spojili své síly se školním výchovným poradcem. Zajistili jsme také spolupráci s externím pracovníkem – psychologem. Provizorní schůzky tohoto týmu po kabinetech jsou nyní již minulostí – od druhého pololetí se budou tito odborníci moci scházet v novém důstojném prostoru, který vznikl z bývalého kabinetu chemie. Poradenské pracoviště ještě čeká, až bude zabydleno a vybaveno odbornou literaturou a časopisy (objednány). Odbornou radu a pomoc zde najdou na jednom místě učitelé, žáci, ale i rodiče. Pro práci s větší skupinou klientů budou moci pracovníci ŠPP využít i klub, který se ŠPP sousedí a obě místnosti jsou průchozí.

Děláme naši školu hezčí, vstřícnější a funkční dle stávajících potřeb!

Mgr. Jaroslav Volf