Veřejná sbírka ČERVENÁ STUŽKA

Eliška Indrová 15.12.2016

V letošním roce se naše škola zúčastnila celonárodní sbírky "Červená stužka", která probíhá každý rok 1. prosince, což je Světový den boje proti AIDS.

Červená stužka má být symbolem naděje - naděje, že se objeví účinná vakcína a způsob léčby, který zastaví utrpení, a že se zlepší životní podmínky lidí HIV pozitivních.

Vybranné finanční prostředky slouží například na bezodkladnou a účinnou pomoc lidem nakaženým virem HIV, k financování výzkumu nebo například k bezplatnému testování.

Žákyně sedmých a devátých tříd prodaly celkem 230 stužek a vybranná finanční částka nám zajistí bezplatnou přednášku o této nemoci.

Všem zúčastněným děkuji za velkou pomoc při realizaci této sbírky.

Eliška Indrová