Putovní výstava

Eliška Indrová 5.1.2017

Dagmar Šimková

To je název putovní výstavy, která proběhla v naší škole od 3. ledna 2017.

Dagmar Šimková se narodila v roce 1929 v Praze, ale dětství prožila v Písku. Po komunistickém převratu byla v roce 1952 zatčena Státní bezpečností za psaní a rozmnožování protirežimních letáků.

V roce 1954 byla odsouzena na 15 let vězení. Z vězení se vrátila v roce 1966 a v roce 1968 emigrovala se svou matkou do Austrálie. Svůj pohnutý osud sepsala do knihy s názvem Byly jsme tam taky, která je doposud nejsilnější výpovědí o poměrech v československých komunistických ženských věznicích.

L. Chalupová