Oblastní kolo pIšQworek na ZŠ T. Šobra

Matěj Venclík 7.11.2016

Ve středu 2. listopadu se na naší škole konal oblastní turnaj v piškvorkách. Soutěž pořádá pod hlavičkou „pIšQworky“ spolek Student Cyber Games – tedy vysokoškoláci pro středoškoláky a vyšší ročníky ZŠ. Piškvorky jsou logická hra, jejíž hlavní výhodou jsou jednoduchá pravidla. Zábava, kterou jsme pro ukrácení dlouhé chvíle provozovali pod lavicí, se nyní stává soutěžní disciplínou.

Oblastního kola se zúčastnilo 17 týmů ze škol z blízkého (ZŠ Tylova, SPŠ a VOŠ, Gymnázium Písek), i vzdáleného okolí (Vodňany, Milevsko, Malonty). Základní škola Tomáše Šobra, která pořádala oblastní kolo již podruhé, také měla své „želízko“ v ohni.

Vydařené dopoledne, kde nebyla nouze o dramatické herní situace, emoce a odměněnou snahu, skončilo s těmito výsledky:

1. místo s postupem do krajského kola tým Heavy cargos z Gymnázia Písek

2. místo tým XaXaXa z Gymnázia Milevsko

3. místo tým VATVP taktéž z Gymnázia Milevsko

Tým z naší školy, vítězové kola školního Borci z IX.A, se umístili v polovině výsledkové tabulky. Kompletní výsledky zde: http://www.pisqworky.cz/vysledky/

Nad regulérností bojů bděla trojice studentů z pořádající agentury pod vedením Honzy Žahoura.

Příští rok nad kolečky a křížky na shledanou!

J. Volf