LYŽAŘSKÝ KURZ -ZADOV 2017

Romana Bláhová 2.2.2017

Konečně nastal ten den, den kdy jedeme na "lyžák". Je neděle 22.1.2017 a my se nedočkavě hrneme do autobusu, který nás má odvézt k sport hotelu Olympia, který se stal na celých 5 dní naším domovem. Netěšili jsme se jen na lyžování a běžkování, ale i na program, který pro nás připravili učitelé.  Po příjezdu, ubytování a samozřejmě po obědě jsme se všichni vydali na nedalekou sjezdovku "U Horejšů", kde jsme byli rozřazeni do 4 skupin podle toho, jestli jsme už lyžovali nebo ne.  Večerní program byla přednáška o bezpečnosti na lyžích, při které jsme se nejen poučili, ale i zasmáli.

V pondělí ráno jsme se po snídani vydali ski busem na sjezdovku "Kobyla“, kde jsme si připomněli základy lyžování a ti co na lyžích stáli poprvé se začali učit lyžovat.  Odpoledne probíhalo podobně, dvě lepší skupiny lyžovali a učili se novým věcem a zbylé dvě skupiny získávaly jistotu a stabilitu na lyžích. Večerní program byla hra Riskuj ,kde se objevila  spousta  zajímavých otázek nejen ohledně historie, ale i sportu a techniky a také přednáška o Zdravovědě.

Úterý jsme ráno strávili na sjezdovce, odpoledne jsme se vydali  na okruh za hotel na "běžky" a někteří i dál na Zlatou studnu. Byli jsme už z předešlého dne rozděleni na 7 skupin a dnes večer nás čekalo hraní pohádek, ovšem s jinými postavami, které nevystupují v určených pohádkách. Objevil se  zde Spiderman, Batman, Miloš Zeman, Ježíš, Jaromír Jágr a spousta dalších. Tento večer skončil na výbornou. A my jsme se těšili, co nám přinesou další dny.

Ve středu jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina se vydala na běžkách na Horskou Kvildu a druhá skupina zůstala na okruhu, kde pro ně byli připravené soutěže. Odpoledne jsme strávili na horské službě, kde nám pán od záchranky a zároveň amatérský člen horské služby ukázal co tato práce obnáší. Bylo to velmi zajímavé a praktické – zkoušeli jsme například masáž srdce na figurině. Poté jsme se vydali do cukrárny, kde si každý vybral na co měl chuť. Na večer byla naplánovaná diskotéka se soutěžemi. Podle mě si to, jak učitelé, tak i žáci skvěle užili.

Ve čtvrtek nás čekal poslední den, kdy jsme lyžovali. Ráno jsme se vydali na "Kobylu", kde jsme se zdokonalovali na odpolední  slalomový závod. Odpoledne nás čekal už zmiňovaný závod na sjezdovce "U Horejšů", který byl moc fajn. Absolvovali ho všichni a dokonce nikdo nevyjel z označené dráhy. Na večerní program jsme měli noční lyžování, které bylo opět na již zmíněné sjezdovce. Tentokrát se tohoto lyžování nezúčastnili všichni. Někteří se rozhodli relaxovat na hotelu a šli si zacvičit do fitka nebo hráli stolní tenis. Co k tomu říct. Noční lyžování je jedno z nejkrásnějších lyžování, které můžete zažít. Po návratu nás ještě čekalo vyhlášení vítězů závodu, uklízení pokojů, večerního programu a vyhlášení celkového vítěze.

Není divu, že se nám v pátek ráno nechtělo vracet do Písku. Na tento "lyžák" bude mít všichni krásné vzpomínky. Byl to krásný týden, na který se jen tak nezapomene.

Markéta Šourková, žákyně 9.A