Lampionový průvod

Eliška Indrová 30.11.2016

Lampionový průvod

aneb podařilo se nám zachránit andílka

Bylo nebylo. V pátek 25. 11. si paní učitelka na našich vánočních trzích koupila svícínek, na kterém byl andílek. Jaké bylo její překvapení, když svíčka nešla zapálit a místo plamínku se ozval tenoučký hlásek andílka, který ji řekl, že ho tam zaklela zlá čarodějnice a jen dobro dětí jej může zachránit. Naštěstí se tento den konal lampionový průvod a na něm se sešlo spousta hodných dětí z naší školy i školky, které byly ochotné pro andílka splnit tři úkoly. Společně s rodiči jsme se vydali na výpravu, na cestu nám svítily lampiony a všechny úkoly jsme postupně splnili. Svíčku se nám povedlo zapálit, andílka jsme osvobodili a na cestu mu ještě zazpívali. Jistě se teď na nás dívá, jak nám to ve škole a školce jde.

Mgr. Helena Šimurdová